Marka Değeri

MARKA DEĞERİ

Kalitemizi Artırarak Büyüyoruz

2015 yılında Davut ASLAN tarafından kurulan Aslan Özel Öğretim Kurumları  3 şubesiyle (Duisburg, Emek, Akkent) alanında uzman  öğretmen kadrosuyla  Gazıantep’te özel öğretim kurumları arasında  eğitim sektörüne yön vermeye başladı. Aslan Özel Öğretim Kurumları,dünya standartlarında eğitim sunmaya, gelişime ve geliştirmeye katkı sağlarken, “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmektedir.Eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırmayı amaç edinen Aslan Özel Öğretim Kurumları misyon ve vizyonuna sahip, belirlediği hedeflerden şaşmadan yola devam eden çağdaş eğitim anlayışı ile dünya vatandaşı vizyonuna sahip bireyler yetiştirmeyi ve yetistirdiğimiz bireylerimize, kendi yaşam felsefelerini -fark ederek oluşturma sürecini tanımayı önemsiyoruz.

Aslan Özel Öğretim kurumlarının  yapılandırıcı öğrenme kuramını temel alan Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM) uygulanmaktadır. Kişiye Özgü Öğretim Modeli her öğrencinin öğrenme stilinin birbirinden farklı olabileceği ve her öğrencinin öğrenebileceği esasına dayanır.

  1. Adım :

İlk aşamada öğrencilere Kişisel Öğrenme Stili Testi uygulanır. Bu test sonucunda her öğrenci için, öğrenme stili, çalışma alışkanlıkları ve bunun gibi birçok detayın yer aldığı bir öğrenme yolu belirlenir. Hem bireysel olarak öğrencinin hem de sınıfın öğrenme profili çıkarılarak bu profile özgün dersler ve sınıflar planlanır.

 

  1. Adım :

Bu aşamada derste edinilen kazanımlar  Rehberlik Servisi Tarafından  değerlendirilir. Öğrenme süreci özel seçilmiş sorulardan oluşan Akademik Gelişimi İzleme  ile süreç kazanımları bakımından değerlendirilir. Deneme sınavları ile ulusal sınavlara hazırlık yapılır. YKS eğitimi uygulanır. Bu eğitim deneme sınavları ile takip edilir.